Adacta Gargamel Eargrinder

V pondelok 16. decembra bol hospitalizovaný vokalista miestnej crust-metalovej kapely Tomáš G. a nášmu tímu sa podarilo získať exkluzívne informácie o celej situácií. Presná diagnóza nám nie je známa, ale podľa ošetrujúceho lekára tento príjemne vyzerajúci mladík vôbec nemusel skončiť v kritickom stave.

Skúška derniérou

Celé to podľa bubeníka Jakuba M. začalo v skúšobni. Kapela si pri prípravách na nadchádzajúce koncerty precvičovala jednu z novších piesní, keď Tomáš začal pociťovať silné bolesti. “Je mi ťažkó!” sťažoval sa údajne Tomáš. Kapela však, v domnienke, že frontman pracuje na svojej stage presence pre skladbu Ťažoba, pokračovala v hraní.

V prípade, že skladbu kapely Adacta nepoznáte, určite si vypočujte poslednú štúdiovku Zlo. Zlo však v týchto momentoch zažíva Tomáš. Okrem toho, že takmer umrel, v nemocnici (podľa našich informácií) nepodávajú vegetariánsku stravu a tak je odkázaný na zemiakovú kašu, ryžu alebo marhuľové Fornetti – aj to len v prípade, že je schopný dostať sa dole a kúpiť si ich.

Jeho kolegov Jakuba, Matúša a Martina vzniknutá situácia mrzí a v prípade, že Tomáš nebude schopný koncertovania, má kapela pripravený náhradný plán. Zdá sa, že v prípade núdze nahradí Gargamela (ako sa Tomáš necháva oslovovať) niekdajšia členka kapely Simona. Tá sa k situácií nechcela vyjadrovať. Svoje niekdajšie pôsobenie v kapele hodnotí ako “tiene minulosti”.

Z najhoršieho vonku

Podľa lekárskej správy je Gargamelov stav stabilizovaný, no aj napriek tomu sa o neho sestričky boja. “Nič podobné som ešte nezažila.” konštatuje sestrička so sedemdesiattriročnou praxou po tom, čo si na predoperačnej sále otvoril pivo a zapálil cigaretu.

Nám už neostáva nič iné, než popriať Gargimu veľa šťastia a skoré zotavenie. Dúfame, že všetko dobre dopadne a všetci sa vidíme 25. decembra vo Fuge, kde spolu s Adactou vystúpia známe punkové formácie Rozpor a Verrat.

Adacta-Rozpor-Verrat-Fuga-2019
ADACTA, Rozpor & Verrat event

Sandro A. & Rug’Rahl