Suffocation band

Stálice death metalového neba a našich playlistov Suffocation majú pre nás zlé správy. Formácia, ktorá si od roku 1988 prešla nejednou personálnou zmenou bude mať čoskoro o jedného pôvodného člena menej. Keďže nehovorím o Terrancovi Hobbsovi, je jasné, že odchádza hlas kapely – Frank Mullen.

O odchode Franka zo Suffocation informoval práve Terrance v rozhovore pre portál Metal Underground. Frank by chcel z kapely odísť najmä kvôli pracovným povinnostiam, pretože vraj nie je ľahké zosúladiť svoje povinnosti s kapelou.

Frank Mullen

Nie je to ako keď niekto pribudne do kapely a vynechá koncert tak ho vykopneme a hotovo. Nie. Frank bol súčasťou kapely dlhých 30 rokov. Teraz je už mojím obchodným partnerom a to je oveľa dospelejší druh vzťahu.

Uviedol Terrance Hobbs pre Metal Underground

Frank však kapelu neopustí len tak. Kapela plánuje rozlúčkové tour, ktoré by malo byť pre Franka úplne posledné. Terrance sa nechal počuť, že sa snažia nájsť najvhodnejšie dátumy a miesta kde hrať, tak aby to bolo v súlade s frankovým pracovným programom. Vyzerá to tak, že toto tour bude v celku krátke a ani z ďaleka sa Suffocation nepodarí obsiahnúť na šnúre všetky kontinenty.

Ako hovorí Terrance, on aj Frank sú v tom už pekných 30 rokov a byť o tridsať rokov starší robí veci predsa len iné. Ako kapela si môžu zahrať kedykoľvek, no pre Franka ako vokalistu to nie je ľahká záležitosť. S postupujúcim vekom je čoraz zložitejšie udržať sa fit na dlhých šnúrach a fungovať v civilnom živote.

Nám bežným smrteľníkom, čo milujeme Suffocation ostáva len dúfať, že kapele sa do kalendára zmestí aj nejaká tá zastávka niekde blízko. Mali sme možnosť si ich u nás vychutnať nedávno, no to sme ešte netušili aké zmeny nás čoskoro postretnú. Nuž, idem si pustiť Blood Oath a dúfať, že Suffocation s Frankom za mikrofónom ešte uvidím.

Rug’Rahl

Celkovo
48
Zdieľaní