Cad Catastrofy Headbanger_FM

Slovenská kapela ČAD len pred nedávnom začala svoje turné na podporu nového albumu Zabi ma. Novinka je vraj dôkazom toho, že kapela stále napreduje. Dokonca, podľa niektorých fanúšikov je to s každým albumom lepšie a lepšie. Ja som sa pri tejto príležitosti stretol s členom jednej z mnohých slovenských kapiel, aby som získal názor človeka, ktorý scénou skutočne žije.

Mainstream zničil fanbase

“Pravda je taká, že ČAD nikto nepočúva. Všetko je to len nafúknutá bublina Rudiho Rusa,” sťažuje sa Igor – člen legendárnej slovenskej kapely, ktorá sa rozpadla v deväťdesiatych rokoch a po návrate v roku 2016 vydala EP s dvoma covermi, remastrom a jednou novou skladbou s povedomým riffom.

Podľa Igora už nikto nepočúva skutočný metal a mládež sa zapredáva mainstreamovým médiám. Postarší metalista menuje Headbanger_FM ako jednu u príčin zatiaľ, čo nervózne zapíja borovičku pivom. Igor vraj počul od svojho známeho, ktorému to povedal niekto na koncerte, že metalová relácia na FM-ku hráva len ČAD a Catastrofy (je to náhoda, že tieto dve kapely budú spolu opäť koncertovať? pozn. redaktora).

“Okrem toho – toľko ľudí, koľko údajne mali na svojich koncertoch,” dodáva vážne Igor, “tam vôbec nemohlo byť!”
Poznatky tohto metalového veterána su skutočne na zamyslenie. Má vôbec cenu nechať sa takto ovplyvňovať médiami? Nie je spojenie “úspešná slovenská kapela” len obyčajný oxymoron?

Pravda či miestna legenda?

ČAD spolu s ďalšími slovenskými kapelami vraj stihli za posledné dni naplniť niekoľko klubov. Žilina aj Košice hlásili nad dvesto zúčastnených. To či je to pravda je však otázne.

O tom či je nový ČAD skutočne taký biedny sa môžeme našťastie presvedčiť aj sami. Už túto sobotu 16. novembra totiž zahrajú v bratislavskom MMC v spoločnosti kapiel Catastrofy, Doomas a Fyasco (klikni na poster pod textom).

Mikulášška Tancovačka MMC Čad Doomas Catastrofy Fyasco

#ShitGrinder
Rug’Rahl