The Wilderness Headbanger_FM Jana Holickova

Existencializmus, žhavá kritika aj denisova riflovka – o to všetko naša panková scéna čoskoro príde. Zdá sa, že kapelu už dlhšie trápili zložité otázky a nekonečné hľadania odpovedí. Nakoniec to však vyzerá na úplný rozpad kapely.

Overené zdroje

Bolo to len pred pár dňami, čo nám jeden z fiktívnych fanúšikov Eargrinder podcastu poslal anonymný email. Jeho obsah, na naše prekvapenie, pojednával o rozpade kapely The Wilderness. Všetky tvrdenia sú navyše podložené údajnými overenými výrokmi samotného frontmana zostavy.

“Prečo tvoriť?” zamýšľal sa vraj spevák, gitarista, filozof, existencionalista a Ježiš modernej doby v jednej osobe. “Prečo tvoriť? Prečo tvoríme? Keď prestaneme jestvovať,” konštatoval Denis B., popri tom ako si údajne mumlal Shopenhauera popod fúz, “naša tvorba prestane byť relevantná.”

Tieto výroky sa nám podarilo úspešne rozšifrovať po tom, ako si istý člen našej redakcie dal dávku LSD a zapil tri Neuroly ríbezľovým vínom. Vysvetlil nám, že Denis považuje tvorenie hudby za príliš existenciálny čin, ktorý vedie k záhube. Rovnako ako všetko ostatné. Paradigmu nám však už nedal, nakoľko ho príliš začali zaujímať kaleidoskopické obrazy na oblohe.

Svetlo na konci tunela

Ťažko povedať či The Wilderness ešte pred ich fiktívnym rozpadom niekde zastihneme naživo. Je však jasné, že táto strata bude pre slovenské pankové podhubie signifikantná, no dáva nám aspoň na moment možnosť cítiť niečo skutočné.

Našťastie, všetka bolesť môže byť aspoň na chvíľu utlmená vinylovou reedíciou skvelého albumu The Wilderness III (2013) čiernym ako samotná mačka na coveri. Pre viac info klikaj TU.

The Wilderness The Wilderness III 2013
The Wilderness III (2013)

Sandro A.