Helloween

V druhom dni zmáhala obecenstvo diabolská horúčava. Opitých na dennom poriadku, už od druhej kapele ! V tento deň sa preukázali také veľké kontrasty medzi kapelami, že až. Ako v prvom dni, kde som spomínal, že ľudia sa rozdelili na určité tábory. Tak aj ut, vykrikovali, vymieňali si názory Helloween nestojí za nič, ja chcem Tomáša Klusa. Pomaly sa medzi sebou nepobili.

Masscriot

Na prvú kapelu Massriot prišlo len zopár ľudí. Čím to bolo, príliš veľkým holdovaním alkoholu? Tá „ranná“ opica? Každopádne ich hudba nestála doslova za nič. Prepáčte chalani, bohužiaľ takto Vás vnímam nie len ja, ale aj obecenstvo. Ich pesničky sa slabo zapamätávajú, a hlas spevák sa vôbec neprejavil naplno. Až pri cover pesničky od AC/DC „Highway to Hell“ som konečne akým hlasom Róbert Šimko disponuje skvelým hlasom. Zvládal niektoré spevácke pasáže, kde by nie každý spevák zaspieval znamenito. Bolo mi to až škodu, že chlap s takýmto hlasom hrá práve s nimi. Hold, kapely na Slovensku do majú veľmi ťažké, a stretnúť tých správnych ľudí je šťastie. Pri tejto kapele sa ukázalo ako dobrý songwriting je dôležitý.

Massriot lajnap:
Róbert Šimko – gitara, spev
Marek Osuch – gitara
Ján Bukino Borčík – bicie

Vystúpenie: 3/10
Zvuk: 7/10
Osvetlenie: Denné svetlo

Magahon

Táto kapela je na tomto festivale rok, čo rok. Stále dosť malé obecenstvo chodí na ich koncerty. Áno vystupujú, vydávajú CD. Na tomto koncerte som pochopil, že na pódium netreba stáť ako mórový stĺp. Lebo ak budú hrať štyri pesničky. Kapela by sa mala uvedomiť, že ak budú hrať 4 pesničky dookola, u publika záujem veľmi nevzbudia. Usporiadatelia festivalu by sa mali naozaj zamyslieť, aké kapely budú zvať na tento festival. Ak Mahagon bude stálicou súčasťou, tak je to smutné. Dovidenia.

Mahagon lajnap:
Roman Kormucik- spev
Vlado Košut- gitara
Ľubomír Líška- klávesy
Martin Gajdoš- basa
Pavel Francúz- bicie

Vystúpenie: 3,5/10
Zvuk: 6/10
Osvetlenie: Denné svetlo

Ravenclaw

So svojím playlistom sa poriadne vyhrali, a zostavili ho tak, aby každý nástroj v pesničke dostal svoje miesto. Pesničky, ktoré obzvlášť vynikli z ich playistu boli: „Hellstorm“; „Today“; „Finers“; Their Feelings“
Táto kapela by už dávno prerazila, ak by vymenili speváka, pretože snažil sa spolupracovať s publikom, ale veľmi úspechu sa nedočkal. Rok, čo ich na festivale počúvam, a mávam počin Matej Valiska sa snaží speivať podobne ako Michael Kiske. Antónii Valiskovej odporúčam hrať viac s prstami, pretože to dodáva viac dynamiky aj napriek tomu, že hrá s basou, tak kapela dostala omnoho väčšiu dynamiku. Nebolo to najlepšie, čo bolo na festivalu, pesničky majú dobré, ale spevák ten určite dobrý nie je.

Ravenclaw lajnap:
Matej Valiska – vedúci spev
Antónia Valisková – basa
Peter Birčák – gitara, spev
Gabriel Šipoš – klávesy, spev, growl
Juraj Valiska – Bicie

Vystúpenie: 5,5/10
Zvuk: 6/10
Osvetlenie: Denné svetlo

Gladiátor

Ó Gladiátor, o Gladiátor pamätám si Vašu hudbu, ktorá zaznievala na začiatku 90. rokov. Lenže odkloniť sa od toho, v čom ste boli dobrí, a bažiť po peniazoch, alebo aby sa to stalo prioritou. Toto nie je hudobné umenie a poctivosť. V nemenovanom meste mali zvukovú skúšku 45 min., teraz tomu bolo 20 min. Dobrá práca. Ľudia si užívali, spievali. Nepáčilo sa mi, ako skryli dozadu klávesáka.

Gladiátor lajnap:
Miko Hladký – spev, gitara
Maroš Hladký – basa
Lívo – gitara
Peter Slamečka – klávesy
Georgio Babulic – bicie

Vystúpenie: 6,5/10
Zvuk: 8/10
Osvetlenie: Denné svetlo

Peter Nagy & Indigo

Ako uviedol moderátor festivalu: „Prichádza východoslovenská legenda“ Tak, keď, prišiel v tej čierne koženke, šatke so slnečnými okuliarmi na hlave, tak je naozaj LEGENDA.
Zaspieval všetky svoje najznámejšie hity, Vypisovať ich nemusíš, každý kto pozná jeho tvorbu, viete o čom píšem. Pozor, členovia kapely Indigo sú iní páni, čo basák Luboš Ďurech predvádal bol jeden fantastický zážitok. Peter Nagy vie byť výberavý. Publikum bavil, kričali aj jeho meno.. mňa čakal som pokiaľ sa skončí koncert. Nezabudol na svoje

Peter Nagy & Indigo lajnap:
Peter Nagy- spev, gitara
Michal Kovalčík- gitara
Laco Kováč- bicie
Marek Mečiar- klávesy
Luboš Ďurech- basa

Vystúpenie: 8/10
Zvuk: 7/10
Osvetlenie: 5/10

Helloween

Helloween zakončili deň v najlepšom.. zahrali tak dobre, že kapely pred nimi. sa mohli len zamyslieť nad tým, čo znamená spraviť show. Tí, ktorí mali možnosť vidieť tento Helloween, počuli históriu kapely, počuli pesničky v podaní Derisa, Kiske, ale aj Hansena. Deris zaspieval svoje pesničky na „Master of The Rings“; „If I Could Fly“; „I´m a gentleman“. Pesničky ako „I´m alive“ zaspieval Kiske sám. Z EP „Helloween“ ale aj „Walls of Jericho“ v podaní Hansena „Starlight“ ; „Ride The Sky“; „Heavy Metal (Is the Law)“. Pesničku „How Many Tears“ zaspievali všetci traja speváci. Deris sám povedal, že práve táto pesnička bola prvá ktorú počul od Helloween. Aby sa nezabudlo, kapela si pripomenula svojho pôvodného bubeníka Inga Schwichtenberga. Veľká, prevelika škoda tohto bubeníka… pesnička ako „Eagles Fly Free“ dodnes sa mi v hlave krúti z toľkých prechodov. Celé obecenstva malo možnosť počuť bubenícke sólo, súčasný bubeník Dani Löble si trúfol zahrať toto sólo 1:1. Z môjho pohľadu bolo tam zopár momentov, kde úder nebol presný. Svet sa nezrúti, Ingo bol Ingo. Jeden fanúšik povedal, že dokonca zahrali lepšie ako na Masters of Rock. Niektorí ľudia v obecenstve tvrdili, že tento HELLOWEEN je len mašinéria na peniaze a onánia. Prosím Vás, už od začiatku, kedy sa Pumpkins United dali dokopy, je to mašinéria na peniaze. Myslíte si, žeby sa Michael Kiske „navrátil“ do Hellloweenu, v živote! To, prečo vôbec odišiel, to vie len kapela sama. Bola to len mašinéria na peniaze, ale dokázali z nej vykrútiť to najviac, a preto zahrali nezabudnuteľný koncert. Celý koncert ukončili ich najväčším hitom- „I Want Out“ Aby som Vám na konci viac napumpoval, totálny underground bol Helloween pred príchodom Kiskeho.

Helloween lajnap:
Andi Deris- spev
Michael Kiske- spev
Kai Hansen- gitara, spev
Sascha Gerstner- gitara
Michael Weikath- gitara
Markus Grosskopf- basa
Dani Löble- bicie

Vystúpenie: 8/10
Zvuk: 7,5/10
Osvetlenie: 9/10

Jediná kapela, ktorá stála za navštívenie: Helloween

Prečítajte si ako dopadol deň tretí.

Michal Ufnár