Nergal Halford Ihsahs black metal

Album Firepower od Judas Priest ešte ani nestihol vychladnúť a Rob Halford už spomína ďalšiu tvorbu. Najnovší počin kritici vynášajú do výšin a od Metalopolisu až po Korejsky blog (nehovoriac o zahraničných kritikách) počuť prirovnania k legendárnej doske Painkiller, ktorú poznám ešte aj ja. Okrem toho ešte aj intro skladby Necromancer by sme mohli brať ako temný náznak Halfordových chúťok.

Tentokrát sa však nejedná o niečo z dielne “džudasu”, no má to extrémnejšiu a temnejšiu príchuť. Nie je to prvý krát, čo o tom počujeme, ale až teraz naberá rozoznateľné kontúry. Rob sa totiž v rozhovore pre portál Noisey vyjadril aj o vytúženom black metalovom projekte. Do toho by však nešiel sám ale hneď s dvoma ikonami žánru v pätách.

Na otázku o black metalovom projekte Rob odpovedal:

Black metalový projekt! Pomaly sa k nemu schyľuje, len sa to zrejme nikam nedostane. Nedávno som sa stretol s Nergalom a povedal mu: ‘Vieš, že mám rád tvoju muziku. Veľmi rád by som sa do toho skúsil namočiť a uvidíme, čo sa stane.’ Takže teraz tu mám dve hmlisté, no snáď aj celkom reálne príležitosti stvoriť niečo s Nergalom a tiež Ihsahnom. Anthems to the Welkin at Dusk, to je môj veľký album od Emperor. Obidvaja sú neuveriteľní – oni skutočne ovládajú svoje remeslo.

Celá vec vyzerá ako celkom zaujímavý nápad a sám Nergal sa o tom vyjadril pozitívne, keďže podľa jeho vlastných slov sa s “takým prístupom v metalovej komunite budúcnosti medze nekladú”. To či je to skutočná hudba budúcnosti ukáže až čas. Ihsahn nás v máji poteší nástupcom kvalitného albumu Arktis a Behemoth sú momentálve v procese produkcie ďalšieho albumu. V každom prípade by skladateľská a vokálna spolupráca týchto troch pánov mohla priniesť temno-progresívne ovocie celkom originálnej chuti.

Dlhý rozhovor s Robom Halfordom je dostupný (v angličtine) na Noisey.

Rug’Rahl

Celkovo
17
Zdieľaní