Machine Head

Tribulation

Tribulation album coverŠvédska death black metalová formácia Tribulation pred pár dňami zverejnila tretiu a poslednú skladbu z nadchádzajúcej dosky pred oficiálnym vydaním, ktoré je naplánované na 26.januára prostredníctvom Century Media. Ku skladbe „The World“ z chystanej dosky s názvom „Down Below“ bol vytvorený aj videoklip. Za vizuálnym stvárnením tejto skladby, ktorú si môžete vychutnať nižšie stojí Robert Piel. Tribulation momentálne zdieľajú pódium s krajanmi Arch Enemy a Fínmi Wintersun na spoločnom európskom turné a po ňom by malo nasledovať druhá časť turné v spoločnosti Insomnium, takže je veľmi pravdepodobné, že sa tento rok objavia aj na Slovensku.

Tribulation na Facebooku

Machine Head

Machine Head Catharsis26.január je aj dátumom vydania novej dosky kalifornských metalových mohykánov Machine Head. Album s názvom “Catharsis” vyjde prostredníctvom Nuclear Blast a pred pár dňami kapela priniesla fanúšikom ďalšiu, už tretiu skladbu z neho. Po zverejnení videoklipu k titulnej „Catharsis“ a songu „Beyond the Pale“, je tu skladba s názvom “Bastards”, ktorá je dosť netradičným zásekom pre Machine Head. Vypočujte si túto hymnicky znejúcu punkovicu aj na našom webe a kritizujte.


Machine Head
na Facebooku

Pestilence

Pestilence album coverPo predstavení skladby “Multi Dimensional”, prichádza tech death metalová družina Patricka Mameliho s ďalším singlom z pripravovaného albumu. Nesie názov “Non Physical Existent” a nadchádzajúcu dosku “Hadeon” patrične odštartuje. Podľa slov kapely je táto skladba perfektnou zmesou old schoolových riffov, brutálneho vokálu, šialených a inovatívnych pasáží a niekoľkých malých progresívnych dotykov. Na dlho očakávaný počin Holanďanov Pestilence s názvom “Hadeon” sa môžete tešiť 5. marca, kedy vyjde pod hlavičkou Hammerheart Records.

Pestilence na Facebooku

Hooded Menace

Hooded Menace album cover26.január bude tento rok magický aj pre death doomových Hooded Menace, ktorým vyjde prostredníctvom Season of Mist piaty dlhohrajúci album s názvom “Ossuarium Silhouettes Unhallowed”. Po zverejnení dvoch skladieb prichádzajú Fíni aj a tretím temným songom “Sempiternal Grotesqueries”, ktorý si môžete vypočuť nižšie. Hlavný mozog kapely Lasse Pyykkö komentoval skladbu nasledovne:

“Ako náhle boli napísané všetky skladby pre pripravovanú dosku, bolo nám jasné, že “Sempiternal Grotesqueries” bude celý album otvárať. Na rozdiel od našich predchádzajúcich nahrávok, na nový album sme neumiestnili žiadne intro, pretože sme si uvedomili, že doomový a atmosférický riff, ktorý štartuje skladbu “Sempiternal Grotesqueries” (a tiež ju aj uzatvára), bude skvelým úvodom k celej nahrávke. Podnieti a definuje náladu a čo i len stihnete zapáliť čierne sviečky, pieseň sa rozrastie do pôsobivej death doomovej smršti a vy ste na ceste s ‘Blind Dead‘.“

Hooded Menace na Facebooku

Pripravila: Petra Šrámková

 

Celkovo
6
Zdieľaní