lobotmetalove vianoce

Koncerty, koncerty, a ešte raz – koncerty. Rok 2017 bol bohatý na nespočetné akcie, no tým ešte nie je koniec. Predtým ako dôjde na tretí ročník Attack of Curse 23. decembra v Liptovskom Mikuláši, nás ešte čaká “každoročná nádielka dobrej tvrdej hudby” vďaka LOBOtoMetalovým Vianociam v popradskej Rock Fabric.

“Starí rodičia sa určite potešia poslednému CD Perversity”

“Viem, že jeden ročník sa vypilo všetko, čo sme mali na bare, aj to, čo im ležalo na poličkách zapadnuté prachom”, spomína Martin Barla, rytmusmajster kapely Astarot, ktorý je na akcií zodpovedný za zvuk aj dezorganizáciu celého chaosu, a že sa je o čo starať, o tom svedčí aj dobrá účasť.

“Viac-menej je tam stále približne rovnaká účasť okolo 130 počujúcich. Lajnap sa snažím robiť pestrý, aby si každý našiel to svoje, prípadne vypočul niečo nové,” pokračuje Martin, “mali sme tam Fishat Collestion, Pyopesy, Face of Agony, Based on Greed, Doomas, Feel a Curse, Empyrion, Old, Khadaver, Pyrit, Darktimes, FieryWaltz, GazdasGrind. Pravidelne vystupuje Astarot. Jediný koncert v Poprade, pokiaľ nerátame kaviarenské akcie.”

Silná zostava

Tento rok nás čaká silná zostava aj vďaka východoslovenskému deathmetalu reprezentovanému kapelami Brute a Perversity, z Kežmarku nás svojou tvorbou potešia chalani z Wolfage a Pyrit pribehnú aj so svojím novým CD Zem.

Keďže sa blížia Vianoce, tak reč o darčekoch je na svojom mieste, v tom má Martin jasno: “Darčeky budú hudobné. Skôr by som povedal, že to bude jedna z posledných šancí darčeky kúpiť. Starí rodičia sa určite potešia poslednému CD Perversity. Hlavne tam bude pohoda. Keďže sú Vianoce, tak sa tam obvykle zídu ľudia, ktorí sa dávno nevideli, lebo sú v zahraničí. Teraz budú doma, tak si to treba trocha užiť.”

Dúfam teda, že LOBOtoMetalové Vianoce majú vo vašom diári svoje miesto – 22. decembra, pretože toľko besnenia len tak niekde nenájdete. Treba sa ale najesť, pretože, “riťuálne ani rituálne zabíjanie kapra nebude,” odkazuje Martin.

Potvrďte svoju účasť na LOBOtoMetalových Vianociach aj na Facebook udalosti.

Celkovo
3
Zdieľaní