Dagon Inquisition

Blackový Inquisition sú bez lejblu. Ich doterajší Season Of Mist im totiž dal výpoveď z celkom závažných dôvodov. Metalový portál MetalSucks.net sa totiž hrabal v minulosti frontmana kapely a zistil nemilé veci. To, že Jason “Dagon” Weirbach mal čo-to spoločné s neo-nacizmom vieme od jeho pôsobenia vo formácií 88MM, no tentokrát si to Dagon odniesol aj na súde.

V roku 2009 bol Dagon obvinený a odsúdený za detskú pornografiu, ktorá sa našla v jeho počítači. Frontman Inquisition pri tom tvrdil, že na fotografie sa pozeral len “zo zaujímavosti”. Na portály Photobucket mal za účelom získavania takéhoto obsahu vytvorený účet, na ktorom vystupoval ako žena. Po tom, čo zistil, že po ňom ide polícia sa pokúsil obsahu zbaviť, čo sa mu však nepodarilo a polícia zaistila viac ako 2000 fotiek či krátkych videí s kompromitujúcim obsahom.

Sudca mu odklepol dva roky stíhania na slobode, pokutu rovných 1,000 dolárov, kontrolovaný prístup na internet a pravidelné posedenia u psychológa.

Nasledovalo súdne konanie, ktoré prehlásilo Dagona za vinného a sudca mu odklepol dva roky stíhania na slobode, pokutu rovných 1,000 dolárov, kontrolovaný prístup na internet a pravidelné posedenia u psychológa. Posudok vypracovaný po dvoch rokoch hovoril o Dagonovi ako o človeku, ktorý sa “úprimne snaží žiť usporiadaný život a snaží sa vyhnúť deviantnému správaniu”.

Bez ďalších vysvetlení

Po tom, čo portál MetalSucks.net zverejnil svoje zistenia (z verejne dostupných dokumentov) a kontaktoval Season Of Mist so žiadosťou o vyjadrenie sa k spolupráci s kapelou Inquisition, nasledovalo krátke vyhlásenie na Facebook stránke lejblu: “Season Of Mist viac nespolupracuje s kapelou Inquisition. Nebudú nasledovať žiadne ďalšie vyjadrenia.”

Season Of Mist statement

Season Of Mist s kapelou v minulosti spolupracovali aj napriek obvineniam z propagácie antisemitizmu a neo-nacizmu. Možno aj preto, že aj sám Weirbach sa od ideológie verejne dištancoval a dementoval takéto vyjadrenia, tentokrát je to však čierne na bielom. To kde zakotví Inquisition v budúcnosti zatiaľ nevieme, no miesta kde si už nezahrá budú mnohé. Takí TAAKE museli zrušiť severoamerické tour pre menej.

Rug’Rahl