heatherspawn

Ja osobne musím mať na melodický death metal náladu, pretože oproti brutalitám, ktoré počúvam a ktoré ma nakopávajú, tak melodické kapely skôr vnímam ako emotívne, ktoré dokážu to vnímanie mojej mysle podporiť bez ohľadu na to, či sú pozitívne, alebo negatívne.

Austrálčania HEATHENSPAWN v tomto smere nie sú odlišní a svojím debutovým EP-čkom zasiahli presne emotívnu žilu môjho vedomia. Zapríčinili akési moje vnútorné trasenie a hlavne ma zaujali ako kapela, ktorá je síce nová v relatívne staršom žánri, avšak je zaujímavá svojou produkciou. Jasné, že kapely ako In Flames, Scar Symmetry či Soilwork mám rád, no nie sú už pre mňa natoľko presvedčivé, ako napríklad HEATHENSPAWN.

Aj keď so svojou prvotinou šlapú jasne v melodických death metalových korytách, pripadajú mi akýsi dravejší, drzejší a odvážnejší. A aj toto sú aspekty, ktoré sú pre mňa pri hodnotení kapely dôležité. Nepotrebujem tu práve dokonalé skladby, ktoré sú svojou štruktúrou najoriginálnejšie na svete.

heatherspawn EP

V prípade EP-čka „Heathenspawn“ si vychutnávam tú dynamickú melodiku, vokály, ktoré sú hrubé a agresívne a hlavne drzé riffy, ktoré sú veľmi melodické, avšak zároveň aj dosť extrémne na to, aby nezneli príliš uhladene. A ja mám vždy obrovskú radosť, keď metal neznie teplošsky.

HEATHENSPAWN sa na scénu zapisujú perfektne. Som síce zvedavý, čo prinesie ich plnohodnotný debut, no ak sa bude niesť v tomto duchu, ak ponúkne tú skvelú súhru riffov a sól, ak dokáže rozbíjať rytmikou vlnolamy, asi na veľké kapely zo žánru veľmi rýchlo zabudnem. A to sa zrejme počíta rovnako ako fakt, že toto dielo si proste púšťam dookola, lebo z neho proste tečie šťava!

Hodnotenie: 9/10 od Immortal

„Heathenspawn“ tracklist:

1. Hell’s Tavern

2. Second to Nun

3. Bound in Flesh

4. Worship the Serpent

5. The Vatican Burns

HEATHENSPAWN lajnap:

Steve – Guitars

Alysoun – Lead Guitar

Skitz – Bass

Gazz – Drums

Christian – Vocals

Dátum vydania: 15. september 2017

Vydavateľ: Iron, Blood and Death Corp

HEATHENSPAWN na Facebooku

Celkovo
6
Zdieľaní