Oath of Cruelty Summary Execution at Dawn 2019

Mikuláš nám nedoniesol len sladkosti (mne do pekne zatuchnutých bežeckých topánok), ale aj naberačku dobrej muziky. Preto ak budem vytrvalý a motivovaný tak vám tu nahrabem pár vydaní každý týždeň. Dnes to bude dobrý stoner, thrash či štipka alternatívy.

Marijannah “Istanah”

Decembrový 420 materiál so všetkým, čo k tomu patrí. Máme tu fuzzy riffy, dotyk doomu a veľmi príjemný vokál, ktorý vo mne evokuje Ghost. Bolo pre mňa veľkým prekvapením, že v Marijannah máme členov zo singapurskej grindovice Wormrot. Istanah je pre každého kto má rád príjemné gitarové sóla a sabbatovský nádych.

Cursed Tongue

The Old Dead Tree “The End” EP

Tento progressive/gothic metalový kúsok z Francúzska sa mi dostal pod ruku len náhodou. Kapela vznikla už v roku 1997 a The End rozhodne evokuje niečo z vtedajšieho zvuku, no najviac mi skladby pripomenuli poľský Riverside a starší Tiamat (najmä v drsnejších pasážach).

Season Of Mist

Artillery “In The Trash”

Neviem kde sa to vo mne berie, ale v poslednom čase mám úchylku na poriadne staro znejúce thrashovice. Kapely ako Blackrat či Insulter si v mojom srdci našli svoje stále miesto a tu prichádza Artillery. Táto dánska kapela vznikla už v roku 1982 a prispela svojou muzikou k vývoju žánru ako takého a In The Trash je verný odkazu kapely.

Mighty

Oath of Cruelty “Summary Execution at Dawn”

Nerobím tu rebríček toho, čo dnes vyšlo, ale toto je jednoznačne najlepší kúsok. Klasický death/trashový, nemecky znejúci náklad v podaní tria z Texasu, USA. Odpredu – dozadu zdrvujúce tempá s príjemným vokálom a fantasy/mystickou tématikou textov. Pridaj čiernobiely cover a je to tam. Prvý plnohodnotý album a hneď takáto nádielka. Boha.

Dark Descent Records

Carcariass “Planet Chaos”

Keď som v popise zbadal, že kapela si to dáva niekde medzi heavy a death metalom veľmi som neveril výsledku. Nakoľko som ale povrchný a plytký človek, cover ma presvedčil dať tomu šancu. Zabudni na ten popis s heavíkom – toto je progom osmahnutá melodeathová búrka z Francúzska.

Self-release

Rug’Rahl