Frozen Blood

Frozen Blood je na slovenskej scéne bezmála už 15 rokov, no až 15. októbra sa dočkáme prvého plnohodnotného albumu kapely. Hoci facebooková stránka kapely tvrdí, že dôvod na tuhnutie krvi bude blackened death metal, z prvých dvoch ochutnávok albumu prichádza aj jemná pachuť technickej stránky žánru. O tom, na  čo sa môžeme tešiť pre Eargrinder prezradil najmladší člen kapely Igor.

Predtým než rozoberieme biznis. Ty si v najmladším členom Frozen Blood, ako si sa dostal do kapely ty?

Keď som ešte poriadne nepoznal domácu scénu, tak som stretol s Mesom na koncerte vo Fuge. Dobre sme si pokecali, začali sme sa stretávať a časom som spoznal aj zvyšok kapely. Začal som chodiť na každý ich koncert v Bratislave, dokonca, keď som ešte hral v kapele Devil’s Poison, tak sme mali skúšobne hneď vedľa seba a po chvíli sme sa všetci dobre skamarátili. Po nejakej dobe som s basákom z kapely odišiel a začal sa venovať organizovaniu akcií. Chalani z Frozen Blood začali mať menšie problémy s bývalým bubeníkom a zavolali ma či si nechcem s nimi skúsiť zahrať. Povedali, že sú veľmi spokojní a po chvíli ma pozvali či nechcem s nimi hrávať. Povedal som si, že prečo nie, sú to kamoši, fajn kolektív a super atmosféra, keď spolu hráme.

Frozen Blood je na scéne už nejaký čas. Minulý rok sme dostali demo nahrávku Fog, tento rok plnohodnotná štúdiovka?

Prekvapilo má, keď som zistil, že kapela existuje plus mínus 15 rokov. Demo bolo vydané ešte, keď som nebol v kapele. Za väčšinu riffov sú samozrejme zodpovední súčasní gitaristi Palo a Cere. Niektoré staré skladby Cere s Mesom upravili a vylepšili, čím vznikli ich súčasné verzie. K nahrávaniu, keď som došiel do kapely tak z nahrávania sa už riešili iba drobnosti ohľadom gitár a basy a nahrávali sa vokály. Bicie na albume sú naprogramované a nebol už čas ich nahrať, tak som sa skladby len naučil a trochu si ich upravil na živé vystúpenia. Snáď nabudúce nahráme živé bicie.

Tak album sme chceli pôvodne vydať už v júni, ale trochu sme sa zasekli, každopádne chceme ho vydať pred prvým zo série koncertov, ktoré nás teraz čakajú.

Kto bude zodpovedný za zvuk a pod, kým to všetko vyjde?

Celý náš album sa nahrával a mixoval u Cereho doma. Z toho, čo viem, kde sa album bude dať zohnať, tak je to cez nás a potom samozrejme cez Slovak Metal Army a ešte na bandcampe.

Mimo to, že Juraj Haríň zo Slovak Metal Army a Immortal Souls sa už vyjadril o novinke veľmi pozitívne, ako by si to zhodnotil ty podľa svojho vkusu?

Príjemne ma prekvapilo, ako sa mu album páčil, bol som viac skeptický. Síce nemám žiaden podiel práce na tomto albume takže by asi moc rozprávať nemal, ale, teda album sa v podstate skladá z dvoch častí, a to upravenej staršej tvorby a potom z novšej, ktorá je oveľa komplexnejšia a sadla mi oveľa viac. Nevravím, že to je zlá hudba, ale môj hudobný vkus sa dosť dodrbal z toho, čo počúvam.

Aj napriek tomu, že album bude vonku len teraz v októbri, celkom pilne koncertujete, čo nás čaká do konca roku 2019 a prečo sa na to treba tešiť?

Tak album sme chceli pôvodne vydať už v júni, ale trochu sme sa zasekli, každopádne chceme ho vydať pred prvým zo série koncertov, ktoré nás teraz čakajú, čo je Minor Ug Fest v Žiline, kde by sme, teda chceli album prvýkrát predstaviť. Nepovedal by som, že zrovna teraz pilne koncertujeme, pretože kvôli mojim vážnym zdravotným problémom sa musí teraz šetriť, hrať samozrejme môžem, ale preháňať by som to nemal.

Lajnap:

Mesko – vokálny anihilátor
Emperor Ragnar – drsnejšia verzia Fredrika Akessona z Opeth
Cere – šesťstrunový ničiteľ
Michal – nízkofrekvenčný dehumanizér
Igor – rytmická artiléria

Frozen Blood na Facebooku.

Vydáva: Slovak Metal Army

Rug’Rahl

Celkovo
54
Zdieľaní