EarList: Novinky

Prvá štvrtina tohto roku vyzerá byť nabitá skutočne dobrým materiálom. Chcel som spraviť zoznam desiatich brutalít, no nakoniec ma strhli veci, ktoré si postupne predobjednávam do vlastnej zbierky. Playlist nie je vôbec brutálny a nájdu sa na ňom veľmi oddychové pasáže aj čistý spev.

Amorphis – The Bee

Je to už dlho, čo som naposledy zapol niečo od Amorphisu a skutočne si to vychutnal. Posledne to bol nedostatok grandióznosti, čo ma odradilo od ich noviniek. Amorphis boli mojou veľkou láskou najmä vďaka albumom ako Skyforger, Silent Waters alebo Eclipse a veci čo prišli po tom sa mi akosi vzdialili. Novinka The Bee vo mne však vyvoláva pocity ako skladba, ktorú mlujem asi najviac – Majestic Beast.

A Perfect Circle – TalkTalk

Samozrejme, ako by som mohol nezaradiť sem nový A Perfect Circle? Tool chystajú album ,ja viem, lenže Maynardov druhý projekt má čo ponúknuť, súdiac podľa singlu TalkTalk. Aj keď musím priznať, že vec je v playliste najmä kvôli čakaniu na nový Tool.

Ihsahn – Arcana Imperii

Ihsahn sa pre mňa stal so svojou sólovkou povinnou jazdou, ktorá lahodí progovým uškám. Arktis bol skutočne skvelý a priniesol mi nečakané momenty v skladbách ako South Winds, Mass Darkness, In The Vaults či Celestial Violence. Nie to najlepšie od Ihsahna, no opäť nové, svieže a strhujúce.

Plini – Salt + Charcoal

Plini je láska na prvé počutie. Chýbajú nám tu síce výrazné vokálne linky a mäsitý growl. Vlastne, nechýbajú. Jednoznačne môj najobľúbenejší gitarový mág (ešte John5 by sa sem zmestil). Plini vydal novinku len ako singel a zatiaľ sa nikde nespomína nový album. Tak či onak, austrálska gitarová mágia je zvodná.

At The Gates – To Drink From The Night Itself

Asi by to nebolo to pravé orechové keby som niekde netlačil Švédsko. Nie som veľký nadšenec keď príde na old school death no pre At The Gates sa viem nadchnúť. Najmä tá thrashová príchuť a vyššie vokály z toho robia muzičku, do ktorej rád investujem. Je to ten playlist, ktorý mi nehrá doma často, no má u mňa svoje miesto.

Pri ďalších kapelách v playliste sa jedná o skutočné objavy. Teda, aspoň pre mňa. Underoath mali dlhšiu prestávku, Shields  sa ku mne dostali vďaka novinke Black Dog (a vrelo odporúčam aj ich EP Shields). Caliban, For The Fallen Dreams a Eyes of The Sun sú ozaj chuťovky a ak sa vám páčila nejaká z vyššie uvedených vecí tak istotne nesklamú.

Rug’Rahl

Celkovo
12
Zdieľaní