Corrosive Band

Stará scéna sa v dnešnej dobe omieľa ako kamene v papuli kameňožrúta, ktoré sú drvené na kúsky a tie zaplavujú jeho nohy a udierajú na zem ako silné zvuky kopákov death metalového bubeníka. Stará scéna má svoju moc, má určité analógové čaro, hoci býva často prevtelená do moderných zdigitalizovaných zvukov.

Stará scéna deväťdesiatych rokov vyvrhla death metalovú bandu Corrosive, ktorá už na svojom prvom demáči War And Carcass 1998 ukázala, že chápe práve death metal ako silný vyjadrovací prostriedok. Od tej doby ubehlo pomaly dvadsať rokov a tento červ, krútiaci sa akoby horel v ohni, prichádza so svojím druhým dlhohrajúcim albumom a ten sa na konci roku 2017 zapisuje do môjho osobného rebríčka TOP 10! Prečo? Mám na to niekoľko odpovedí.

V prvom rade je album Lucifer Gave The Faith plný death metalu, ktorý má šťavu. Riffy, ktoré sú ťažké a brutálne, no dokážu súčasne znieť melodicky. Riffy, ktoré nenudia, ba naopak režú ako ostré britvy. Riffy, ktorých zvuk jasne vychádza zo starej death metalovej školy, no ukazuje, že brutáne vie znieť aj album bez prívlastku BDM. Štruktúra songov je na tomto albume spravená naozaj zaujímavo, pre mňa až lukratívne. Nápad strieda nápad, melódia rýchle gitarové riffy, brutálny growl zas vychádza navrch ako výbuch z podzemia, ktorý roztrhá zemskú kôru, aby mohol ničiť.

Corrosive Lucifer Gave The Faith

Album Lucifer Gave The Faith je však špičkový, aj čo sa týka produkcie a zvukovej kulisy. Death metal v pravom slova zmysle a pre mňa úplne čistý, brutálny a zároveň tak temný a ponurý ako nočný cintorín. Všetci vieme, že práve death metal ako žáner prešiel počas svojej existencie mnohými prerodmi a práve z neho sa vyvinulo mnoho subžánrov. Keď sa mi podarí natrafiť na death metalovú klasiku, ktorá znie práve takto, dostávam kŕče a cítim sa obdarený energiou, ktorá mi v živote zapasovala najviac.

Album Lucifer Gave The Faith v sebe ukrýva všetko, čo má podľa mňa dobrý death metalový album mať. Je to hutná rytmika, ktorá znie brutálne a ťažko, rytmika, ktorá dokáže lámať väzy. Ponúka aj spomínané melodické pasáže, sóla, alebo doprovodné prvky, ktorým sme kedysi hovorili intrá a slúžili na akési navodenie vnímania mozgu. To, čo je ale na tomto death metalovom súste najvzácnejšie je jeho duša. Tá, ktorá si fanúšikov omotáva okolo prstov a zasadzuje do ich vnútra zdrvujúce rany. Navyše, ak producent dokáže práve dušu kapely vycítiť a dostať ju do zvuku a zosúladenia všetkých pasáží albumu, obvykle z toho vychádza veľkolepý výsledok.

Keď sa mi podarí natrafiť na death metalovú klasiku, ktorá znie práve takto, dostávam kŕče a cítim sa obdarený energiou, ktorá mi v živote zapasovala najviac.

Death metal má síce mnoho podôb, no práve stará death metalová škola je pre mňa tým, čo mám zo všetkého najradšej. Presne pre takéto albumy som sa narodil a verím, že presne takéto albumy budú prichádzať až do doby, kedy navždy opustím tento svet. Práve klasický death metal má dušu, ktorá je s tou mojou zviazaná a Corrosive mi priniesli krvnú banku, ktorú som okamžite použil pre transplantáciu tej mojej pôvodnej. Áno, Lucifer mi dodal túto vieru a ja som s ňou splynul. Death metal je tým, čo ma pevne sprevádza životom. CORROSIVE RULEZ !

10/10 Immortal

Dátum vydania: 22. Júl 2017

„Lucifer Gave The Faith“ tracklist:
1. Intro
2. Taste The Pain
3. At The Devils Door
4. My Need To Kill
5. Crown Of Bones
6. Leftovers
7. Zombie Apocalypse
8. My Eternal Hatred
9. Dead Hate Living
10. Lucifer Gave The Faith

Corrosive lajnap:
Andy – Gesang
Timo – Schlagzeug
Jona – Gitarre
Stephan – Gitarre
Sascha – Bass

Vydavateľ: MDD Music

Corrosive na facebooku

 

 

Celkovo
14
Zdieľaní