Adacta chystá nový album v 2019

Nie je to ešte ani rok od vydania novinky Zlo a už aj sú von správy o novom albume. Bratislavská (teraz už) temná crust-deathová banda chystá okrem pár originálnych skladieb aj pár šťavnatých coverov, o ktorých prezradil niečo sám Gargamel v Eargrinder Podcaste #008 ešte v októbri 2018. Najkrajšie na tom je, že sa objavili ďalšie dôkazy práce na ďalšom albume.

Už spomínane to začalo rozhovorom s Gargamelom v októbri, kedy boli spomenuté covery, ktorých by sme sa mali dočkať na novom albume. Okrem blackovej Bathory, čo zrejme neprekvapuje pri temnote a nihilizme textov zo Zla, by sme sa mali dočkať aj niečoho z domácej scény. Gargamel spomenul skladbu Koloseum od Mariky Gombitovej. Je pravda, že to môže znieť sprvu úsmevne no text je temnejší ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Tiež, kým v prípade Bathory by mal byť text zmenený, v prípade skladby Koloseum si text ponecháme. Takže sa netešte na satančinu.

Adacta nový cover od Robert Toderico

To však nie je všetko. Včera sa na Instagrame objavila story, v ktorej sme mali možnosť vzhliadnuť obálku nového albumu. Náhľad v krátkom videu uverejnil sám tvorca nového obalu – Robert Toderico! Ak vám toto meno nič nehovorí a ste fanúšikom Asphyx, Pestilence alebo sa vám páčil cover posledného épečka od Sodom isto ste už z jeho prác niečo videli. Okrem toho Gargamel potvrdil, že Toderico má prsty v obálke a pridal pár potešujúcich detailov.

 

Celá kapela sa vraj chystá nahrávať do štúdia už koncom tohto mesiaca!

Vyzerá to tak, že sa je na čo tešiť. Zatiaľ to ešte so Zlom vydržím, veď to bude len niečo dlhšie ako rok a už tu bude nová Adacta! Ešte si daj z toho Zla:

Rug’Rahl

Celkovo
12
Zdieľaní