AC/DC band

Hoci to tu pózujem na brutal-tech maniaka aj ja mám rád niektoré jemnotky. Napríklad taký Striedavý/Jednosmerný Prúd (AC/DC). Ten som síce počúval najme v Six Feet Under štýle, no novinkou do nich neohrdnem. Po tom, čo v roku 2014 vydali Rock Or Bust sa veci celkom zmenili.

Phil Rudd už u austrálskych rockerov nebúcha, Brian Johnson zo zdravotných dôvodov opustil kapelu, a Malcolm Young sa minulý rock vydal do hudobného neba. Ani jedna z týchto skutočností, zdá sa, neubrala kapele na chuti pokračovať. Stephen Young – synovec Malcolma Younga sa chopil gitary, staronový bubeník Chris Slade paličiek a vokály má na starosti Axl Rose.

Axl Rose AC/DC

Prekvapenie?

AC/DC to s Axlom ťahajú už od tour roku 2016 a jeho výkon hodnotia fanúšikovia pozitívne. Tam však spolupráca frontmana Guns’n’Roses a kapely nekončí. Dvorný historik kapely sa nechal počuť, že “Axl bude aj naďalej vokálom kapely – tour, nový album, od A po Z”. Sám Angus vraj potvrdil túto kolaboráciu a nový album je už vraj tiež na ceste.

Kedy sa dočkáme nového albumu vynovených AC/DC nie je zatiaľ isté. Isté je len, že najprv musí Guns’n’Roses dokončiť svoje miliónové tour, na ktorom podľa odhadov kapela zarobila 475 miliónov dolárov. A to nie je Not In This Lifetime Tour ani vo svojej polovici (rebríček vedie U2 so svojím 360° Tour a čiastkou 736 miliónov dolárov).

Rug’Rahl

Celkovo
6
Zdieľaní